14. märts 2011

Tordid lepatriinudega


Pesamuna sai 1aastaseks. Pidu kahel päeval. Kaks torti. Variatsioonid lepatriinudega.
Napoleonitort ja biskviidikihtidega kohupiimatort. Tordid poseerida eriti ei jõudnud. Pildid käigu pealt :)

Napoleonile panin ka lepatriinud peale, sest tegemist oli ju ometi lastepeoga. Kõige populaarsemad olid loomulikult lepatriinudega tükid ;) Ka täiskasvanute seas!

Napoleoni, seda õiget, tegin esimest korda. Ootasin põhjust,et tegemine ette võtta. Ja polnud midagi väga mässamist. Põhjasid sain küpsetada 2 kaupa pöördõhus.. Tegin valmis ühel õhtul. Kreemi teisel õhtul ja pärast laste magamaminekut oli kreem jahtunud ning sain tordi kokku panna.
Retsept Nami-namist.

Biskviidiga tordi vahel siis kohupiim+vahukoor ning üheks kihiks maasika toormoos. Kihte immutasin piima-vanillisuhkru seguga. Katsin toorjuustu-vahukoore kreemiga. Katsetasin esimest korda šokolaadiääristust. Õnnestus. Kuigi oleks võinud saada peenema joana, et äkki siis saanuks seda kaunistsut ka noaga lõigata?!
Martsipani värvisin peedimahla ja söetabletiga... Vahukoorekreemi spinatiga... Neid värve katsetas Aniitram martsipani värvimiseks (söetabletiga Thredahlia leiutis). Spinatiga sai roheka tooni. Aga päris hästi see vahukoorega ei toimi. Kreem läks üsna vedelaks ja kui vispliga vahustasin, siis hakkas võiks minema, saavutamata vahepeal pritsitava kreemi konsistentsi. Aga sedasi määrimiseks sobis ikka!
Punane martsipan ei tulnud ka just nii punane kui oleksin soovinud.. Tuhksuhkur sai otsa, et martsipani tahkestada.. ühel hetkel tundus,et punasemaks enam ei lähegi :)

Tordid aga maitsesid kõigile nagu mu lootus oligi. Laps sai vanemaks.

Näksimiseks olid veel vürtsikad lavašikrõpsud, peedi-kreemiga rukkileivakolmnurgad ja lihapallid, singirullid. Kartulisalat ja singirullid vanaema Oˇma poolt. Magusaks kringel ka... esimesel päeval ei tulnud nii hea... teisel päeval nagu päris :) Martsipani ja rosinatega, valge pumatiga.
Kuna tordid said valmis õhtuteks, siis sünnipäevahommikul läks küünal pudrupeale - kaerahelbepuder rosinatega. Mirjam ei saanud vist aru, et miks küünal ja tahtis selle kõrvalt juba sööma hakata. Ta hea isuga - kui toit laual, siis aega ei tohi raisata :)


5 kommentaari:

Liilia ütles ...

palju õnne pesamunale ja väga armsad lepatriinudega tordid ka!

Silja ütles ...

aitäh! edastan õnnesoovid! kaalusin Sinu lepatriinutordi-ideed pikalt.. aga sellist suurt lepatriinut nagu vaja oleks läinud, ei hakanud tegema...

Pille ütles ...

Õnnesoovid pesamunale ja ülejäänud perele ka! Lepatriinud meeldivad me tütrekesele ka väga, nii et ta kiidaks selle tordi igati heaks :)

Eha-Kai ütles ...

Imearmsad lepatriinud! Muide, mul on üks selline sarnane rinnapross lapsepõlvest, hetkel kannab seda Liisu. Olen ka mõelnud, et peaks proovima järele voolida.
Palju õnne ka muidugi!

Silja ütles ...

aitäh Pille ja Eha-Kai! pärast lepatriinutorte on meil muide mõned päris lepatriinud toas ringi jalutanud.... ei tea kus nad tudusid... :)