2. veebr 2011

Pirukad sügavkülma


Eelmise aasta lõpus oli esmasündinu 3aastaseks saamise kelgupidu. Et end eelmisel õhtul/sama päeva hommikul mitte tühjaks rassida, tegin pirukad varem valmis ja panin sügavkülma.
Uurisin, et kaua võiks sellised pirukad söögikõlbulikud olla... vastuse sain siit.
Kuna taigen säilib selle tabeli järgi 2 kuud... siis oleks võinud pirukad ka varem valmis teha kui nädalake :) (täidis ise oleks isegi kauem - 4kuud- säilinud).

Vormisin pirukad ja sügavkülmutasin ühe kihina. Siis ladusin karpidesse.

Küpsetasin pirukaid kahel korral. Avastasin pärast sünnipäeva, et üks karbitäis pirukaid oli jäänud märkamata.. ja sain need kaasa võtta ühele istumisele (ja jälle päästis sügavkülm mind hädast).

Esimesel korral määrisin külmunud pirukad enne ahju panemist lahtiklopitud munaga. Teisel korral eelnevalt millegagi ei määrinud.. aga pärast pintseldasin sulavõi ja soola seguga.

Teinekordki oleks hea sügavkülmast küpsetamist ootavaid pirukaid leida :)

4 kommentaari:

Liilia ütles ...

ma teen ka üsna tihti pirukaid rohkem ja panen pooled külma, väga mõnus on mõnel kiiremal hetkel neid kasutada. (sinu küsimust nami-namis märkasin kahjuks alles nüüd kui sa vastuse andsid, muidu oleks saanud nõu anda.
Aga pirukad säilivad kauem ka, ma eelmine aasta "leidsin" suvel külmiku sulatamise ajal ühe portsu enne jõule külmutatud lihapirukaid ja peale küpsetamist olid täitsa nagu päris :D

Anonüümne ütles ...

Aga kuidas see sügavkülmutatud värk siis täpselt käib? Kas vormite pirukad valmis ja lasete kerkida ja siis külutate või lähevad kohe peale vormimist külma? Ja kas ahju lähevad külmununa või ülessulanuna-soenenuna? Kas küpsetamises on mingeid erinevusi ka?

Silja ütles ...

Mina panin kohe pärast valminuna sügavkülma. Ja siis küpsetadin külmunult. Võtsin välja ahju kuumenemise ajaks. Küpsetamise aeg on ilmselt pikem..muud erinevust vast polegi. Kui tahta rohkem kerkinumaid, siis peaks ilmselt enne külmutamist kergitama.

Silja ütles ...

Ja külmutama peaks ühekaupa ning siis alles karpi/kotti panems. Muidu tuleb üks suur pirukaplönn.