16. jaan 2011

Rohelist juustu tead?


Käisime talvemõnusid nautimas ja sõitsime kodu poole... raadios teatas: "Kui ei soovi poes järjekorras seista, tule Sadama turule" (või umbes nii see reklaam oli). Keerasimegi turu poole... oli ju niikuinii millalgi plaan seda külastada....
Saime mitu põnevat asja :) Rohelist juustu, hapendatud küüslauguvõrsed, šokolaad musta pipraga, goji marjad, suhkrustatud paradiisiõunad.. no ja juba lemmikuid - rohelisi marineeritud tomateid.. ühe lihakäntsaka kah :) Osa ostudest läks õhtustele külalistele pakkumiseks.

Järgmise päeva lõunasöögiks tegime ahjukartuleid.. selliseid. Kõrvale dipikastet - hapukoor, petersell, hapendatud küüslauguvõrsed, küüslauguküüs, lepasuitsu juust, roheline - basiilikuga- juust.

Pressisin küüslaugu kastmesse... ja lauale olin tõstnud õhtust alles jäänud juustutükid. Proovisin, kas saab kah läbi pressi suruda... Saigi! Riiv jäi puhtaks!

Vat sellist nippi tahtsingi teiega jagada!

Roheline juust... tähelepanu paelus loomulikult oma värvi pärast. Maitse oli mõnus! No nagu pestoga juust :) Müüjad ei tahtnud eriti nii väikest kogust(100 g) meile müüa... Kehakeelest jäi selline mulje. Aga tore, et ikka müüsid. Meile sellest kogusest piisas kõigeks :) Teinekord oleks täitsa põnev näiteks soolase muffini peale sulama panna :) Ei tea, mis ta kuumenedes värviga teeb.....

Ja uue aasta saabumise puhul muutsin blogi ilme vähe rõõmsamaks... oranž pidi söögiisu tõstma ;)

Kommentaare ei ole: