6. dets 2010

Must, must leib...


Lõpuks oli meeles osta linnasejahu (Bioteegist). Ja sain ka musta leiba! Taignale lisasin hommikul koos ülejäänud jahuga 2 dl rukkilinnasejahu. Eelmisel korral 1dl.. see polnud veel päris minu maitse järgi... Pildil vasakul 1 dl-ga, paremal 2 dl-ga... (vasem leib on nädalavanune). Hetkel loomulikult lemmikuim!

Ei tea kui must vanasti leib oli?

Aga et mis asi see linnasejahu üldse on??? Googledades leidsin Postimehe artikli. Wikipeedias linnased. Aga mida head-kasulikku see teeb??? No maitse ja lõhn on leival igatahes hea...:) Mõnda aega jätkan kindlasti rukkilinnasega.. peale ikka soola.. viimasel ajal küll vähem kui alguses uhasin.. nüüd mõnus soolane mekk mann.. Kerkimise ajal soolaterad sulavad ja teevad kooriku vahva väljanägemisega!

Kui olime kodus kõik külmetunud, tegin mustasõstra moosiga kuuma teed, kõrvale see leib või ja juustuviiluga.. see oli minu maiuspala! Mustasõstramoosi tee ja see leib on eriti mõnus kooslus :D

2 kommentaari:

Annuska ütles ...

Tubli oled :)) Tegin kah paar päeva tagasi jöuluks musta leiba ,kuid palju tumedamad kui sinu omad :))

Silja ütles ...

millega tumedaks tegid`? linnasejahuga? maltoosaga? kui linnasejahuga, siis palju panid? ma ei julge rohkem opanna, sest praegu tundub mõnus... liiga vängeks ei lähe?
ega postituse pealkiri väga õige pole kah... NII must leib mul tõesti ei tulnud :D