19. aug 2010

Amarettokreemiga... Kiirelt ja maitsvaltPesamuna sai 5 kuud vanaks. Plaanisin kohupiimakooki.. jube isu selle järgi viimasel ajal... Aga kuna tundus, et aega selle kokku segamiseks-küpsetamiseks ei kipu tekkima, tuli väikesele pidulauale "Onu Tomi onnike"(seekord täidiseks kohupiim+vahukoor+vaarikamoos). Vist 10 minutit läks kõige rohkem koogi kokku panekuks... No ja lisada siis hilisem vahukoore vahustamine.
Koogi tegemisel osutus asendamatuks meie majapidamisse sattunud Amaretto-maitseline kohvile mõeldud siirup. Alguses lisasin sortsu, et küpsiste immutamiseks kasutatud "maapiima" maitset varjata.. (immutasin, sest külmkapis seismisaega polnud väga palju jäänud). Ja kui vahukoort vahustasin, lisasin ka sinna sekka törtsu. Tundus, et röstitud mandlitega kaunistatud koogile sobiks see hästi :) No nii oligi!

Mandlid said aga koogile valitud seetõttu, et linnud on me marjapõõsad jm tühjaks söönud... ja uudishimulik naabripoiss õhkas, et talle mandlid väga maitsevad kui neid mu köögiriiulis nägi. Lubasin millalgi koogi peale panna ja sel viisil neid talle pakkuda. Mõeldud-tehtud!

Igatahes.. teinekordki maitsestaksin vahukoort selle siirupiga!!!
Küpsiste maitse (Kalevi teeküpsised) on aga nii tugev... Need vist natuke varjutasid seda Amaretto-maitset. Aga põnevam oli vast ikka kui niisama :)

Ja nüüd väike demonstratsioon sünnipäevalapse jõu- ja ilunumbrist :D


3 kommentaari:

Koopatibi ütles ...

Mul suu vett jookseb nüüd, nii isuäratav näeb välja!

Pille ütles ...

Nii kook kui ka sünnipäevalapse jõunumbrid on muljetavaldavad :)

Silja ütles ...

tänan! :)