18. juuli 2010

Võised redised ja porgandidViimasest redistest ja harvendatud porgandipoistest sai hea kanafileekõrvase. Ka niisama söömiseks oleks mõnus olnud!

Redised viilutasin, porgandid niisama (järgmisel päeval suuremad ka tükeldasin) pannile või sisse... kuumutasin seal kuni olid küpsenud. Süüa soojalt.

Redistega läks hästi. Mõned kasvasid ikka väga suureks ka. Ja tegime katse harvendamisega. Kuna IGAST seemnest sai redise, oli nii kahju harvendada... panime siis välja kistud redised kohe uuesti mulda. Kastsime hoolega.. alguses tundus, et oli tühi töö - lehed läksid kollakaks... aga pärast läksid ilusaks tagasi... ja saimegi rohkem rediseid. No päris igast taimest suurt redist ei saanud... aga katse õigustas end.
Järgmisel aastal olen targem - panen ühe seemne korraga... ja külvan porganditega ühele vaole (nagu hiljem kirjandusest lugesin soovitust). Nii kahju oli ka tühja vagu vaadata. Nagu ruumi raiskamine oli :)
Seemnepoes päris täpsed teavet ei saanud, millal siis uuesti külvata võin.. ei tea kas läheb uuesti külvamiseks.
Porgandid aga teevad rõõmu. Ja ka neil olid head seemned. Nüüd jään ootama, millal porgandid suured on. Järgmisel aastal kindlasti rohkem porknaid maha panna! :)


Kommentaare ei ole: