5. apr 2010

Külmkapi pärmitaigen


Olin lugenud, et pärmitaigent saab kergitada ka külmkapis... aga tundus veider ja ebavajalik... Ühel päeval sirvisin Ida Savi "Saiad, pirukad, koogid" raamatut ning avastasin ka sealt sellise tegemisõpetuse. Kuna köögis saan toimetada praegu vaid siis kui lapsed magavad, tundus hea põhjendus selle katsetamiseks. Et siis õhtul kui maja juba vaikne, panin taigna külmkappi ja hommikul küpsetasin.

Tegin täistera nisujahust kukleid. Pühade puhul jänesekujulisi. Vahva idee nami-nami foorumist (originaal-jänesed Pirkka lehelt).
Kogused võtsin jahupakil olevast retseptist.

Vaja läks:
0,3 l külma vett
425 g grahamjahu
2 tl suhkrut
1 tl soola
1,5 spl õli
25 g pärmi
Külmkapis kergitamiseks mõeldud taigna tegin nii:
Panin kaussi jahu, soola. Pärmi hõõrusin suhkruga vedelaks ning lisasin külmale veele. Samasse panin ka õli. Ühendasin vedeliku ja jahu ning sõtkusin taigna.
Mina teen juba tükk aega pärmitaigent mikseriga. Ehk siis niristasin vedeliku jahule juurde, samal ajal kui taignakonks juba tööd tegi ning lasin masinal taigna segada. Taignapalli katsin õhukese kihi jahuga, asetasin kaussi (kausi põhja ka natuke jahu). Kausile panin peale toidukile. Ja siis külmkappi. Hommikuks (~8 tunni pärast) oli taigen kerkinud.

Seda meetodit kasutan ilmselt veel. Sest hea, kui saab asju ette ära teha!
Pärmi vedeldasin suhkruga, sest polnud kindel kas külmas vees pärm lahustub. Muidu sellist moodust enam ei kasuta. Pärm teeb oma töö paremini ära kui puutub võimalikult hilja suhkru-soolaga kokku. Tavaliselt segan need jahu sisse!

Kuklite vormimise kohta veelniipalju, et tegin kakukesed. Eraldi rullisin pika riba, millest lõikasin jupi, tegin sälgu sisse (jänese kõrvad) ja asetasin kuklile. Silmadeks rosinad.
Siis panin ahju sooja (180-kraadi) ning asetasin ahjuplaadi vormitud taignaga pliidile kerkima. Mõned rosinad kukkusid ära kerkimisega, mõned küpsemise käigus. Aga kõik sai tagasi torgatud!
Küpsetasin ~15 minutit. Siis pritsisin kuklid külma veega üle ja asetasin peale rätiku. Nii kauaks kuni jahtusid.

Head kuklikesed said!

1 kommentaar:

Pille ütles ...

Tore näha, et see jänkukuklimõte kellelegi silma jäi :)
Mina teen tihti külmkapi pärmitainast. Õigemini külma garaaži tainast. Lihtsalt mõnikord tuleb küpsetamisisu õhtul ja siis selgub, et laps ei lasegi küpsetada. Viin taina garaaži, hommikul tõstan kööki soojenema ja siis peale hommikusi protseduure vormin ja küpsetan.
Ideaalne noore ema tainas ;)