24. märts 2009

karamelliherned

nami-nami herneste-ubade kooskokkamisest innustatuna võtsin ette herneste leotamise... nad olid päris kaua leos.. nii hea oli käia juba paisunud herneid näksimas.

"Eesti rahvusköök" kokaraamatus on kommi-asemel-herneste retsept. kuna sel viisil need väga meile ei maitsenud ja ära visata ka ei tahtnud... tegin herned veelgi rohkem kommimaks :) aga 2 dl herneid ei tasu küll korraga valmis teha. kõige maitsvamad on nad kohe pärast valmimist ja siis mõne tunni jooksul. kui või juba väga hanguda jõuab, siis pole mõnusad. panen alla kirja poole kogusest, sest ise teeksin järgmisel korral ainult niipalju. maitse on nagu karamelline miski... kohe aru ei saaks, et hernes (vähemalt mina ja üks degusteerija).
vaja läks:
1 dl herneid
50 g võid
suhkrut


leota herneid kuni need on värskete herneste moega (mul ligunesid vast ~12 tundi). vala vesi ära ja lase kuivada. pane pannile sulama või ning lisa herned. prae neid kuni maitse on valmis herne moodi. võta herned pannilt (katsu eemaldada nii, et või jääks pannile). raputa pannile suhkrut - niipalju, et oleks kiht. kuumuta suhkrut ja võid segamata, et tekiks karamelline värv.. siis lisa herned ja sega neid kuni karamellised. võta pannilt ja pane nõrguma (sõelale näiteks.. ma panin köögipaberile.. aga siis jäi natuke paberit herneste külge).

süüa siis soojalt-leigelt.. või natuke-aega- tagasi- jahtunult :)

Kommentaare ei ole: