20. veebr 2009

hendriku šokolaadi-rosinajäätis


juba mõnda aega tagasi käisin vennal lasteaias järgi. tal on alati esimeseks küsimuseks: "Kas loomaaeda läheme?" ja kui sellele saab eitava vastuse, siis: "Kas šokolaadijäätist on?" loomaaiaskäigu asendasime Hipodroomil hobuste vaatamisega, šokolaadijäätis oli plaanis minu juures valmis teha. Hendrik uuris, kas rosinaid saaks ka sisse panna. loomulikult!

tulime jala Kristiine linnaosast Koplisse (võõraste kummikutega, kuna õueskäigu ajal olid enda jalatsid läbimärjaks saanud), seisime ära Säästumarketi saba (~30min) ja siis asusime jäätisesegu tegema. ja siis selgus, et me jäätisemasin on katki läinud seistes. lihtsalt ei hakanud ringi ajama segu.

õnneks Hendrik väga heitunud polnud, kuigi nii palju oli pidanud šokolaadijäätise pärast vaeva nägema (kõndimine, ootamine, šokolaadisöömise kiusatusele vastu astumine...)... vahvleid tegime ikka... ja poest sai ekstra talle valmis jäätis toodud. segu läks aga karbiga sügvkülma, mida siis segamas käisin. nii pehme ja jäätiseline see loomulikult ei tulnud.. aga maitse oli põnevam kui harjunud.. rosinad sobivad sellesse jäätisesse suurepäraselt!!! loodan (väga-väga!!!), et masin tuleb garantiist tervena tagasi ja siis saab uuesti proovida. aga poejäätis polnud küll hea... polnud õige šokolaadi mekiga...


vaja läks:
100 g mõrudat šokolaadi
2,5 dl piima
2 dl rõõska koort (35%)
3 spl magusat kakaopulbrit (võib pann ka mõrudat.. aga siis magusust timmida)
2 spl suhkrut
peotäis vees leotatud rosinaid

šokolaadi tükeldasime ja sulatasime (kausis, mis oli suuremas kuuma veega täidetud kausis). piima soojendasin, ja lisasime sulanud šokolaadi, kakaopulbri, suhkru ning rõõsa koore. (lihtsam on loomulikult nii, et šokolaad sulatada soojas piimas... aga seekord läks teisiti...) lisasime ka veest kuivemaks pigistatud rosinad ning kogu mass läks karbiga sügavkülma. aegajalt tuli segada. mõne tunni pärast oli juba jäätise moodi (vähemalt karbi külgedel). kui segu aga jäätisemasinasse panna, siis tuleks mass enne jahutada ning rosinad lisada kui segu juba paksenenud natuke on.
Pildil pole rosinaid näha... aga kuna kasutusel on ikka vana fotokas, millel patareid kiiresti tühjenevad, siis kaua pilti teha ei saa...

Kommentaare ei ole: