22. veebr 2009

apelsini-keeks


ema on enda sõbranna juures söönud imehead keeksi. palusime, et ta saadaks retepti, et saaks ka kodus proovida. mul ju uus keeksivorm :D meiliga saime keeksi-baasretsepti, soovitusega sisse panna enda maitse järgi asju.
ema oli Ulale palavikust taastumiseks kaasa võtnud suure apelsini.. no ja siis tuligi apelsinimaitseline keeks. suured tänud Aitale, sest keeks tuli maitsev!!!

vaja läks:
200 g võid
200 g suhkrut
200 g jahu
1/2 tl küpsetuspulbrit
1 tl vanillisuhkrut
4 muna
1 suur apelsin (selle koor, pool mahlast ja viljalihast)
peotäis rosinaid (ja natuke jahu)

kaneeli (serveerimisel)
võid ja riivsaia vormi ettevalmistamiseks

riivisin külma või, lisasin suhkru ja vahustasin need. lisasin vanillisuhkru ja ükshaaval vahustades munad. segasin jahu küpsetuspulbriga ning sõelusin võivahule. koorisin apelsinikoore lisaks, pigistasin poole apelsini mahlast ja sõrmedega urgitsesin juurde ka viljaliha. rosinad segasin jahuga ja lisasin ülejäänud ainete juurde. siis segasin kogu massi (võimalikult vähe.. aga et ained oleks ikka segunenud). taigna valasin võiga määritud, riivsaiaga ülepuistatud vormi.

küpsetasin 175-kraadises ahjus ~40 minutit.

keeks oli soojana rammusa muljega. jahtunult maitses veelgi paremini. järgmisel hommikul viimast tükki süües raputasin peale kaneeli... nii maitses enim!

Kommentaare ei ole: