4. jaan 2009

roosidega tort Memmele


praetud nanni postituses mainitud Memmel on 31.detsember sünnipäev. ehk siis sünnipäev on ühildatud aastavahetusega.
mina sain teha magusat... ehk siis tordi.

põhi sai jälle biskviidist. olen kursis, et biskviidi-tordid pole praegu moes (kuskilt jäi selline tarkusetera kõrvu)... aga jätkuvalt sellise tegemisel oli üks vägagi mõjuv põhjus. (et väheste vahenditega saab nii suure tordi, on tegelikult teisene). olen pead murdnud, miks mu biskviidid ei tule nii kõrged kui sooviks... põhjus lihtne - oleks pidanud tegema oma ahjuplaadi suurust arvesse võttes hoopis 8 munaga. seni arvasin, et asi peab olema vahustamises-segamises-kuumuses vms. rullbiskviidi jaoks on senised biskviidid sobinud hästi! aga tordid on tulnud liiga madalad.
ühe biskviidi tegin pruuni (kakaopulbriga), teise tavalise. vahele läksid kohupiimapasta, vahukoor ja punased sõstrad. tort oleks pidanud saama natuke kauem seista enne söömist. peale katteks läks suhkruga vahukoor (4 pakki) apelsini-koorega. kaunistuseks veel šokolaadi-lehed, šokolaadisüdamed ja martsipaniroosid.
šokolaadilehti tegin kahel viisil
1. sulatasin šokolaadi kilekotis, mis asetatud kuuma vette. lõikasin ära koti nurga ning "joonistasin" lehe-kontuurid.
2. kandsin kuumaveevannis sulatatud šokolaadi roosilehtedele. kui šokolaad oli hangunud, eemaldasin ettevaatlikult lehe. NB! šokolaadikiht peab olema üsna paks! (idee sain ühest raamatust, mida sain sirvida.. nime lisan hiljem.. ei tea praegu)

südamete jaks sulatasin kuumaveenannis šokolaadi, kandsin selle fooliumile. lasin pea-aegu ära hanguda. vajutasin piparkoogivormiga südamed, lasin lõplikult hanguda ning eemaldasin üleliigse šokolaadi.

3 kommentaari:

Bunnygirl79 ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Bunnygirl79 ütles ...

Täitsa kobedad kaunistused :).

Šokolaadiraamatus oli ka õpetus kuidas igasugu šokolaadist vigureid teha, aga ma pole suutnud veel ennast niipalju kokku võtta, et asi ise käsile võtta :).

MARDIKAS ütles ...

Igavesti vahva tort! Ja ise tehtud sokolaadi lehed ka veel!!!!
Ja mis siis, kui pole moes, suurele karjale on sellised ju hääd!