29. dets 2008

piparkoogipidu


2. püha hommikul ajas Ula mind varakult üles (no kell 9.. kuigi headel päevadel võib hommikune uinak ka 10-ni või 11-ni kesta... viimased juhud pigem siis kui vaja kuskile minna). oli kokku lepitud, et hommikul hakkame piparkooke tegema. mul oli maale kaasa võetud veel viimane osa kodusest piparkoogitaignast, poest H tõi Eesti Pagari oma, maal oli Teele kohviku oma (2pk- väga hästi rullitav ning ebavajalike-ainete vaba). kõik need said sel hommikul realiseeritud.


valmisid karamelliaknaga piparkoogid, veel ühed siiru-viirulised piparkoogid, glasuuri ja pähklite-rosinatega kaunistatud piparkoogid (idee Bonapartes nähtud piparkoogid) ning pohlamoosi-piparkoogitaigna kook (varem siin postitaud sama põhimõttega küpsised). sõnadekordus... loodan et keegi väga ei pahanda. aga kuna soov oli ka piparkookidest küllastatud saada, siis on kordamine ka natuke rõhutatud :)


palju tegemist oli ja aega võttis aga Ula sai veeta aega oma maa-vanaemaga (jas vastupidi), H sai loodetavasti natuke kauem magada, onu Vello sai piparkooke kaunistada ja mina küpsetada. loodan, et kõik olid rahul. mina küll. väga!!!

osa piparkookidest võtsime kaasa järgmisele pühadeaegsele lõunale. koogi-tordi asemel.
piparkoogiisu ma päris täis ei saanud. küll ehk aga taks Kakk, kes olevat enamike glasuuriga-pähklitega piparkookidest ära näpanud :)

Kommentaare ei ole: