2. dets 2008

piparkoogimaja

sel aastal tegin majakese esimesel advendil. et päkapikud saaks sinna sisse Ulale üht-teist poetada. eelmisel aastal tegin samade lõigete järgi. ikka Angeelika Kangi "Väike piparkoogiraamat". kuigi pärast esimese maja valmissaamist, pidasin targemaks seda varianti mitte enam proovida. mitu korda tuli ikka vandumist ette. no ja see pole ju ometi pühademeeleollu sisseelamine. sel aastal ostsin aga Tupperware silikoonist küpsetusaluse, mida saab ahju panna - ehk siis majaosad ei saanud deformeeruda transpordi käigus laualt plaadile. aga ikkagi tuli paar vandumist ette ning sõrmeotsa villi kõrvetamine majadetailide kokku panemisel. lihtsalt ei tule see nii lihtsalt kui võiks. isegi veatute detailide puhul. järgmisel aastal proovin mõnda muud maja. ideid juba on :)

taigna tegin samuti samast õpetusest. ülejäänud taignast sain päris paraja portsu piparkooke. lasin viimaseid natuke vähem küpseda ja jäid mõnusamad, pehmemad söömiseks.
akende klaasideks on sulanud karamellikommid. väga ei julge majakesse küünalt panna.. äkki hakkab sulama vms... aga aegajalt on tore kumavat vaatepilti nautida :) uksel laulab eelmisel aastal jõulupakist saadud nunnu inglike.
maja kaunistab köögilauda. piparkoogilõhna on korter täis :) loodan, et majake seisab püsti ja on vaatamist väärt jõuluaja lõpuni.

8 kommentaari:

Piret ütles ...

Tõeliselt kena! Olen ka ise korra proovinud maja küpsetada aga välja küll ei tulnud. Lõpuks oli meie pere koer see kes rõõmsalt kõik maja tükid ükshaaval nahka pani.
A. Kangi raamat on mul aga täitsa olemas, nii et äkki katsetan uuesti kui jõuluks koju lähen.
Ilusat advendiaega sulle,

(käin ikka vahel su lehte piilumas, et uusi ideid saada)

Ragne ütles ...

Nii lahe majake. Mul ka piparkoogimaja valmistamine iga-aastane traditsioon, aga tavaliselt võtan selle paar päeva enne jõule ette.

Kardemon ütles ...

aitäh, Piret ja Ragne!

Piret- katseta kindlasti, vaev tasub end ära. nii tore on vaadata ja nagu blogipostituses mainisin, siis terve korter piparkoogilõhna täis. ja tore, et minult ideid saad!!! see teadmine innustab mindki :D

Ragne - mul tuli tahtmine lihtsalt varem jõulumeeleolu saada :) muidu olen ka hiljem piparkooke tegema hakanud (3.advedi paiku ma arvan...)

railys11 ütles ...

väga kaunis maja! võtsin oma targa raamatu lahti ja tundsin ära päkapikkude maja. sul uhkem kui pildil!
nüüd tuli veelgi suurem isu piparkooke vormima hakata, kahjuks pole kardemoni, ingverit, nelki kodus... ja maja tahaks ka ehitada:)

Katja ütles ...

majake justkui härmas muinasjutust :)
väga kaunis!

Kardemon ütles ...

tänud, Katja!

Puhvis Kukk ütles ...

Oi kui armas ja vaga proffessionaalne naeb valja! Isegi aknad tegid.....

Kardemon ütles ...

tänud, Puhvis Kukk! /liigutan kõrvu/