11. dets 2008

piparkoogi-keeruküpsised


nende küpsiste nipi avaldas mulle kunagi ilmselt ema :) väga lihtne on neid teha näiteks enne korra poest läbi hüpates- pakk muretaigent ja pakk piparkoogitaigent. nii olen eelnevatel aastatel teinud. eile oli aga enda tehtud piparkoogitaigent veel külmkapis alles ja kuna tahan veel teist retsepti katsetada, tuli sellest lahti saada. muretaigna tegin siis ka seega ise ja järgmiselt:muretaigna jaoks läks vaja:
~150 g margariini
jahu
1 tl küpsetuspulbrit
2-3 spl suhkrut
1 muna


tükeldasin margariini kaussi, lisasin suhkru ja mõned peotäied jahu ja küpsetuspulbri. näppisin kõik läbi kuni sain peenikese puru. kui puru ei moodustu, tuleb jahu juurde panna. lisasin muna, sõtkusin massi läbi. lisasin veel jahu, et taigen käte külge kinni ei jääks ja oleks rullitav. panin külmkappi ~tunniks.


küpsiste jaoks tuleb mõlemad taignad lahti rullida ning üksteise peale asetada. laiemast servast kokku keerata. saadud rulli võib natuke pikemaks venitada ;)

lõika märja noaga tükid, aseta küpsetusplaadile. võib käega saadud tüki natuke madalamaks vajutada. küpsetasin ~180-kraadises ahjus kuni piparkoogitaigen oli valmis-küpsetise-värvi omandanud.

mu piparkoogitaigen oli väga kerkimisaldis ja tulid reljeefsed küpsised :)


NAMI-NAMIs on välimuselt ja tegumoelt sarnased küpsised- karusellküpsised. seal siis ainult muretaignaga. olin väga üllatunud, et nii ka selliseid tehakse. see tähendab ju seda, et aastaringselt saaks sellistega maiustada :)

Kommentaare ei ole: