2. dets 2008

pelmeenid


sain tehtud pelmeenid! Thredahlia retsepti ja juhendite järgi. tegin aga poole kogusest. ikkagi jäi hakklihasegu väheseks.. osad pelmeenid täitsin juustutükkidega, osad soolalõhega. täitsa nagu poest ostetud... aga enda hingest tükike ka sees. keetmist tahtsid pelmeenikesed ka kauem kui poepelmeenid. ei tea kas tuli siis liiga jäme munder neile... kui piisavalt keeta, siis juustutäidis sulas ära... ja segamini hakklihatäidisega süüa oli hea - väike üllatusmoment ka :)

kõige õnnelikum olin selle üle, et laual taigna tegemine õnnestus. korra varem ravioole teha proovides jahukuhjas mässamine ei õnnestunud. oli rohkem mökerdamist. ja pelmeenitaigen oli mõnus... väga rahustav oli sõtkuda. aitäh Ulale ja H-le, kes lasid mul seda pelmeenitegu nautida :)


pst! pelmeenivorm Balti Jaama turult. siniste siltidega kioskist. Ukraina toode.. ja täitsa tutikaid müüakse! maksavd 50eeki ja 80eeki. viimased on paremad, kuna pelmeenipesade servad on kõrgemad (nii seletas mu venekeelt kõnelevale emale müüja)

7 kommentaari:

Thredahlia ütles ...

Ise tehtud, hästi tehtud eksole :)
See retsept on pärit endiselt eesti suursaadikult Moskvas ja kogus tundub esimese hooga hirmsuur, aga külmikust kipub kiiresti kaduma.

Sisu arvestus oleneb ilmselt üsna palju rullimisest ja vormist. Mul jäi sisu näiteks üsna palju üle, nii et jätkus järgmisel hommikul pannkoogi vahele.
Vorm on selline (alumiiniumist, samuti venelaste toode, Tartu turult), et igasse auku tuleks panna vaid pisike teelusikatäis, sest kui sisu natuke äärte vahele pressib, siis ei jää need keetes korralikult kinni. Aga vormid on erinevad. Näiteks TW vormiga olen ka proovinud, aga see oli kerge ja teha pelmeene keerulisem.

Liina ütles ...

Oh, aitäh, lippan ka nüüd seda pelmeenivormi ostma! Viimati tegin pelmeene augusti lõpus, aga miskine vennasrahvast protekteeriv hoiak käskis need mul tookord lauale andes hinkaalideks nimetada (no see Gruusia, eks). Siis ma näppisin neid ka kokku hinkaalide moodi. Aga nüüd soetan endale pelmeeniraua!

Kardemon ütles ...

Thredahlia - ise tehtud hästi tehtud tõepoolest. katsetasin IGAKS JUHUKS alguses väiksema kogusega. et kui välja ei tule, siis ei lähe niipalju toiduaineid raisku. järgmine kord ilmselt teen ka terve koguse! kaovad tõesti ruttu!

Liina- loodan, et saad pelmeenivormi! ehk jõuan ka kunagi sinnamaale et erikujulisi pelmeenilisi proovida :)

railys11 ütles ...

kas TW vormiga oli vilets teha?
aga enda pelmeenid ikka hoopis muu, kui poest ostetud tõenäoliselt. mitte, et ma katsetanud oleksin muidugi...

Kardemon ütles ...

TW vormiga tegin ravioole ja olid esimese korra kohta täitsa head :) aga seda ravioolitaigent on füüsiliset raske valmistada (raske rullida).. ja pelmeenitaignaga selles ilusaid pelmeene ei saa. proovisin! (taigent jääb liiga palju jms. mu enda viga, et enne rohkem asja ei uurinud.. mõtlesin, et üks pelmeenilise vorm kõik...:(
pelmeenivormiga saab ka kuskil 37-38 pelmeeni vist korraga. vastupidiselt sellele ravioolivormile, millega saab 12. niiet seetõttu teeks pelmeene ikka nüüd soetatud pelmeenivormiga ja ravioole siis TW omaga. viimase peal on kindlasti hea ka munadepühade aeg mune värvida ;)

Thredahlia ütles ...

:) ravioolitanas on klassikaline sitke munaga pastatainas - seda ongi raske käsitsi rullida, mistõttu kasutatakse pasta rullimiseks ikka pastamasinat. Ravioole on jälle pelmeenivormis naljakas teha. Need on ikka natuke erinevad asjad jah.
Pelmeenitainas on selles mõttes palju pehmem ja "rullitvam", sobib käsitsi tegemiseks, sisaldab vähem muna ja peaaegu alati ka mingit piimatoodet, olgu selleks siis keefir või hapupiim.

Kardemon ütles ...

Thredahlia, just! pärast esimest katsetust ravioolidega kaalusin isegi pastamasina soetamist. aga samas ega niipalju seda tee ka. tulevikuplaan- kui rikkamaks saan :D
pelmeene jah käepärasem teha. aga kui trenni vaja teha, siis ravioole :)