28. dets 2008

kirju koer. päkapikkudega
kuna 1.pühal oli sõit maale, siis tuli kaasa teha midagi transporditavat. ja kuna jõuluõhtul küpsetamiseks aega poleks olnud, pidi kook olema ka varem valmis tehtav. kirju koer siis :D sain kasutada oma alles-soetatud Tupperware tarretisevormi (no kuna selle sees on ka veel lisaks hea transportida :)


vaja läks:
200 g sulavõid
3 spl suhkrut
3 spl mõrudat kakaod
3 pk tükeldatud küpsiseid
2 pk tükeldatud marmelaadi
100 g rõstitud ja hakitud sarapuupähkleid
tilk piima


segasin suhkru ja kakao sulavõi sisse ja siis kõik asjad omavahel. pintseldasin (või õigemini printsisin õlipritsist) vormi õliseks, surusin massi vormi, asetasin külmkappi. (aga võib ju ka fooliumisse mässida)


saan teha veel Tupperwarele reklaami - küpsiste purustamiseks kasutasin pudrunuia... no alla poole minuti olid küpsised sobivalt purunenud. :p


peale kaunistuseks voolisin 2 päkapikku - et oleks ikka jõululauale paslik. must kook oli nagu must maa akna taga :) piparkooke polnud, muidu oleks koera sisse ka neid pannud. rosinaid ei söö ämm...muidu oleks ka neid saanud apelsinimahas leotatult sisse segada... njaa.. olekspoleks.


voolitud päkapikke oli nii kahju panna karpi ja siis külmkappi. nagu oleks päkapikud vangistanud. tõsiselt...

nami-namis kooskokkamises (#11) veel jõulutorte.

3 kommentaari:

Tullia ütles ...

Väga armsad päkapikud ja teevad koogist tõelise jõulukoogi.

Ragne ütles ...

päkapikud on küll super-lahedad. Kuidas neid tegid?

Kardemon ütles ...

aitäh, Tullia ja Ragne!

voolisin värvilisest martsipanist (punane, valge, kollane ja täpid-silmad toiduvildikaga). värvilise martsipani ostsin Soomest kui käisin (natuke oli alles ka sellest satsist, mille Qsti kaudu tellisin)