21. okt 2008

suflee


see magustoit on meeles olnud mitu aega :) oktoobri Oma Maitses oli aga retsept.. ja mis ma siis ikka enam edasi lükkan. tegemist siis sufleega. põhimõtteliselt õnnestus ka. oleks pidanud vast mõned minutid kauem ahjus hoidma.. siis poleks ta vast ka jahtudes kokku vajunud. või peabki vajuma??? muutsin tehes munavalgete kogust (ei raatsinud hakata muna raiskama, sest munakollane oleks seisma jäänud.. ja tahtsin proovida, et mis siis saab kui ühe munavage vähem panen...). samuti tegin valmis ka šokolaadikastme nagu retseptis kirjas oli.. aga see kaste jäi kasutamata (läks järgmisel päeval õuna-martsipani pärjale kaunistuseks), sest see poleks küll sinna sisse enam mahtunud. šokolaadikaste oli sees olemas - ehk siis keskmine osa oli vedel. 1 suflee jäi meil aga seisma.. ja kui see oli jahtunud, siis oli terve magustoit tahke.. nagu mõnus šokolaadikook :p võibolla võib mu kirjeldusest järeldada hoopis soperdist? pole ma tegelikut ju ühtegi sufleed varem söönud. piltidelt ja teleekraanilt on ta mu süljenäärmeid tööle pannud vaid.

väga šokolaadine ja magus :)

pildid tehtud telefoniga- fotokas streikis

vaja läks (3 sufleed):
25 g suhkrut
1 spl suhkrut vormi raputamiseks
88 g tumedat šokolaadi (Bitter)
1 spl rõõska koort (35%)
2 munakollast
2 munavalget
tuhksuhkrut peale raputamiseks

tegemisel juhendusin ajakirjast: kuumutasin ahju 220-kraadini, tõstsin ahjuplaadi ülemisele siinile.
määrisin 3 vormi pehme võiga ja raputasin peale suhkrut, et kõik võitatud osa oleks suhkrune.
sulatasin veevanni kohal šokolaadi ja lisasin koore - jahutasin.
lisasin segades munakollased. munavalged vahustasin tugevaks vahuks (suhkru lisasin lõpupoole). munavalgevahu segasin vähehaaval šokolaadi hulka.
vähendasin ahju kuumust 200-kraadini. täitsin vormid kiiresti vahuga, asetasin kuumale ahjuplaadile ja küpsetasin 8 minutit (järgmine kord hoian kindlasti kauem. näiteks 10 minutit). ahjuust ei tohi avada- suflee vajub muidu kokku!

serveerdes raputasin peale tuhksuhkrut.

1 kommentaar:

KARDEMON ütles ...

nagu teada sain, siis õige suflee pole seest vedel. tõenäoliselt tuleb lähiajal kordus :)