7. okt 2008

kõrvitsane pahupidikook


nami-nami kooskokkamine #9 on jälle üks väljamaakeelne :) kook (tarte tatin)... lihtsalt-eestikeelselt öeldes siis "tagurpidi kook."

minul tuli siis sellest inspireerituna üsna kõrvitsane variant. loodan, et see klassifitseerub ikka selle alla....


põhjaks.. või siis katteks... kuidas nüüd oleks õigem.. hmm... keeratakse ju kook pärast küpsemist teistpidi.... igatahes... taigna-osaks segasin kokku kõrvitsaküpsiste retsepti järgi massi (kasutasin aga ainult 130g jahu!). ja teise osa koogist moodustasid kõrvitsakuubikud ja kooritud õunte viilud. tahtsin teha ainult kõrvitsaga... aga sel juhul oleks kook ülimalt läila tulnud. ja loodan ka seda, et ta oli piisavalt karamelline... :)vaja läks:
taigen siis kõrvitsaküpsiste oma aga jahu 130g


muu osa:
3 õuna
200 g kõrvitsat
80 g võid
80 g Demerara suhkrut


sulatasin või, valasin ahjupannile. puistasin peale suhkru ja ajasin selle ühtlaselt laiali.

tükeldasin kõrvitsa väikesteks kuubikuteks ja laotasin ringikujuliselt vormi serva poole. ja siis katsin ülejäänud osa õunaviiludega.


valasin peale taigna ja küpsetasin alguses 200-kraadises ahjus.. mõne aja pärast keerasin kuumuse väiksemaks (~165-kraadi) sest tundus liiga kiirelt pruuniks minema. kui taigen enam ei võdisenud, võtsin koogi välja, panin aknalauale jahtuma. ja siis natuke noaga aidates, keerasin koogi ümber.


magus kook :)

2 kommentaari:

Pille ütles ...

Loomulikult kvalifitseerub see pahupidikook kooskokkamisele - ja saad veel virtuaalsed boonuspunktid põneva täiteaine kasutamise eest :)
Aitäh kooskokkamise-kaasalöömise eest!

KARDEMON ütles ...

ma nüüd kohe ei teagi, mida oma virtuaalsete boonuspunktidega peale hakata :D aitäh igaljuhul!!!