28. aug 2008

Ula 8 kuud


nagu pealkirjastki võib järeldada, sai Ula 8-kuuseks. külla oli oodata ta onu Hendrikut, kellele sai lubatud juba tükk aega tagasi šokolaadijäätist... juba varem võtsin ette selle tegemise, et siis õigeks ajaks ikka hea jäätis valmis saaks :) viimane jäätis oli neljas katse ja ka ainuke õnnestunud... esimesed 2 korda proovisin teha vahukoore baasil... esimene katsetus suutis võiks minna jäätisemasinas, teine oli lihtsalt kuidagi vesise maitsega... kolmas katse ebaõnnestus, kuna muna läks kuumutamisel tükki... no ja see viimane variant maitses ja nägi välja nagu jäätis :D meeldis ka külalistele. ka Ula teine onu sai lõpuks meie jäätisemasinas valminud jäätist, mis maitses nagu jäätis :D tal lihtsalt on õnnestunud varemalt meile külla sattuda kui sügavkülmas mõni ebaõnnestunud jäätis sööjat ootamas... (ebaõnnestunud jäätiseid võib ühe käe sõrmedel lugeda)

šokolaadijäätise retsept A.Kangi raamatust "Jäised ahvatlused". piima kogusest pool asendasin rõõsa koorega (35%)

vaja läks:
4 munakollast
1,25 dl suhkrut
2,5 dl piima
2,5 dl rõõska koort (35%)
100 g mõrušokolaadi
1 dl kakaopulbrit

siirup:
2 sl suhkrut
2 sl vett

panin šokolaadi kuumaveevanni sulama.
vahustasin munakollased suhkruga kõvaks vahuks. kuumutasin piima keemiseni ja valasin selle munavahule. segasin läbi ning kallasin tagasi kastrulisse. segu kuumutasin madalal!!! kuumusel paksenemiseni (NB! kasutada tõesti madalat kuumust! isegi kiire segamine ei aita tükkiminekut vältida. ja kui juba tükkis on, siis ei aita ka sõel!!! kuna meil elektripliit, siis hoidsin kastrulit õhus kuuma plaadi kohal).
lisasin sulanud šokolaadi ja kakaopulbri.

siirupi tegemiseks kuumutada suhkrut ja vett kuni see muutub paksuks vedelikuks :) (hoidsin potil peal ka kaant.. muidu tundus et vesi aurustub. raamatus kirjeldas, et siirup peab muutuma kuldpruuniks.. see mul ei õnnestunud... saaks pajatada veel ühe apsu-loo :) ). sega siirup ülejäänud massi sisse.

hoidsin segu üleöö külmkapis. masinas külmus jäätis umbes 30 minutit. seejärel läks jäätis sügavkülma karbi sees õhtut ootama :)

mõnus šokolaadine jäätis. tellimus järgmiseks kohtumiseks anti sisse :)
lisaks tegi H ka maasikajäätist (selleks tarbeks said maasikad vastava koguse suhkruga juba sügavkülma tehtud :p)

jäätist sõime vahvlite seest. ja lisaks ka tosca kooki jälle :)

Kommentaare ei ole: