3. aug 2008

rulltort mammale


vanaema Mamma sai reedel 48. eelmisel aastal sai ta 50.... vat kus aeg lendab... ;) tõelist naisterahva vanust pole aga sobiv avaldadagi :)


sain ära katsetada rulltordi. hurraaaa!!! :) (vt.lisaks nami-nami kooskokkamisest)


biskviidi vahele läks kohupiim, vahukoor, vaarikatormoosi jääk ning saumikseriga purustatud kirsimassi. kohupiimapastat säästukas polnud, ostsin pakikohupiima... oleks võinud rohkem vahukoort ka osta.. alguses ehmusin, et jäi liiga kuivaks see kohupiim... aga mida rohkem seisis, seda paremaks läks :)kaunistasin vahukoorega ning tumeda šokolaadi kujunditega. liblikaid tehti siin.

mulle väga meeldib selline triibuline tort. Mamma külalistele meeldis ka - uudistasid kuidas selline tiibuline ikka sai tulla. sain siis seletada. tänud kooskokkamisele :D !!!

2 kommentaari:

marit ütles ...

väga ilus ja ahvatlev tort!!!
plaanin ise ka rulltorti mustikatega teha, kas sa panid biskviidi vahele ka värsket kirsimoosi ja vaarikamoosi ja siis kohupiima-vahukoore segu? huvitav kas värskelt purustatud marjad oleksid paremad kui lihtsalt moosi panna?

KARDEMON ütles ...

jah.. kohupiima segasin mikseri abil vahukoorega.... kui kohupiima olin laiali laotanud, määrisin peale vaarika toormoosi.. see kirsimass polnud päris toormoos, kuna kirsid on nii mahlased - see segu jäi selline paks mahl pigem :)

kui lihtsalt purustatud kirsimassi tahad panna, siis on mõtekam vast kohupiimakihi alla panna - niisutab siis biskviiti....

aga kirsimoos muidu on vast hea küll :)ntks purustad kirsid ja siis ajad läbi sõela.. mis sõelale jääb, see on nagu moos... (ülejäänust saab morssi)

vähemalt kui mahlaaurutis kirsimahla teha, siis jääb küll selline moosimass alles.. suhkur sisse ja valmis!