30. aug 2008

karamellijäätis

meil oli seinas auk. muidu saab sellest turvaliselt elektrit kätte. aga see väsis ära ning oli Ulale juba eluohtlik... siis tuli külla kutsuda... nii tahaks öelda et Isiklik Elektrik.... :) kohe ta auku korda ei saanud... lubas järgmisel õhtul tulla. suure rõõmuga küsisin mis jäätis talle maitseb, et siis seda tänutäheks teha. ta tahtis karamellijäätist. sellist polnud me varem teinud, seetõttu olin üsna rõõmus. H läks veel õhtul vajalikke asju ostma...

tegem hakates selgus, et see on üks nikerdamine... igatahes rohkem oli vaja vaeva näha kui näiteks seni me külaliste lemmikuks osutunud maasikajäätise juures. retsept jälle A.Kangi "Jäised ahvatlused".


esimene raskuspunkt oli karamelli tegemine. keetsin ja keetsin vett ning suhkrut aga värvus ei muutunud. täna sain teada, et segada poleks tohtinud. kahjuks, jah, seda retseptis ei mainitud. niiet ÜSNA PALJU aega läks selle karamelli nahka.

mina tegin siis sedasi:

vaja läks:

karamellisiirup:
2 dl suhkrut
1,25 dl vett
lasin suhkrul karamellistuda ning lisasin keeva vee ja segasin.

4 dl kohvikoort
6 munakollast
4 dl vahukoort
1 tl vanilliinisuhkrut
karamelli sisse segasin kohvikoore, kloppisin juurde munakollased. kuumutasin kuumaveevannis kuni segu paksenes (oleks võinud kuumutada ka ehk hästi madalal kuumusel pliidiplaadil.. aga ei tahtnud riskida.. segu paksenes ehk lusika külge jäi kiht segu). tõstsin poti külma veega täidetud kraanikaussi, segasin sisse vahukoore. valasin segu topsi ja asetasin külmkappi, et järgmisel päeval jäätisemasinasse panna.

masinas hoidsin kuni pehme jäätis oli valmis ning seejärel läks jälle jäätis sügavkülma. sellest kogusest sai liiter jäätist umbes.
iseenesest oli hea - karamellimaitset oleks võinud rohkem olla. ise väga suur karamellijäätise sõber pole.. aga tahaks vähemalt ühe korra veel teha ja proovida kuidagi lihtsamalt. alustades õigesti karamellisiirupi tegemisest :p

teisele külalisele (isand Grenile, kes kinkis ka selle jäätiseraamatu :p) lubasin teha šokolaadijäätist ja maasikajäätist. kuna aga karamellijäätis - millest alustasin- võttis kaua aega, ei saanudki uut kogust šokolaadjäätist teha. KAHJU!!! aga nagu selgus, siis piisas ka sellest karamellijäätisest- külalised saabusid hilja ja pidid juba varsti lahkuma. mis teha kui elektrikut õhtuhämaruses tütarlapsed ootavad :)

vahvleid tegin seekord Vilma vahvlite pulbrist. polnud varem kasutanud. alguses tundus et ei tule ikka nii hääd kui võiks. tegelikult maitsesid üsna hästi. aga mu eelmised vahvlid meeldisid mulle rohkem. :) samas Vilma vahvlid olid head ka järgmisel päeval.. minu omadele tuli siuke pehmus sisse.....

Kommentaare ei ole: