28. juuli 2008

RISTSED

pühapäeval sai Tiburaatšast (keda rohkem kutsutakse nüüd Ulaks) jumalatalluke :)
selleks puhuks hoidsin martsipani ja ootasin aega mil saan torti tegema hakata :) kui tegemiseks läks, oli aega loomulikult vähe. esiteks ei saanud varem askeldama hakata, kuna lämbes toas on üsna halb endal olla... martsipanil vast veelgi kehvem :) jahe õhtu läks seega sujuvalt ööks. hakkasin mõlgutama mõtteid, et palju lihtsam oleks olnud ju söögid-joogid tellida... aga kuidagi kergem on külalistele ampse pakkuda kui killuke ka oma hingest on sees :) ehk külalised tunnetavad ka seda hingenatukest siis :)
minu osaks jäi tort. O'ma ja H peale jäid soolased ampsud. lisaks segas O'ma kokku ka mõnusa booli - alkoholivaba siider, mustikad, mustsõstrad, vaarikad...

ristimine oli armas. Ula oli tubli ning protesti ei tulnudki :) kaela sai ta enda vanavanaema risti, kes kahjuks paar kuud enne tibu ilmaletulekut teise ilma läks. mälestus aga jääb!

tänud külalistele, kes need mõned tunnid meile oma aja andsid :)

tort on siis aga siin (tegin 2 torti.. kogused katsun panna siis 1 omad):


vaja läks:

biskviit:
5 muna
5 spl suhkrut
2,5 spl jahu
2,5 spl kartulitärklist
1 tl küpsetuspulbrit

valmistamise käik nagu rullbiskviidi puhulgi. selle vahega, et siis panin ka küpsetuspulbrit, lootuses saada ilusti kerkinud ja kõrget biskviiti. see ei õnnestunud. aga jäi maitsev ikka, kuna polnud kuiv.. ei pidanud ka niisutama.

täidiseks panin: (üsna sama nagu üks eelmistest täidistest... toorjuustu asemel siis kohupiim)

500 g kohupiima
200 ml rõõska koort (35%)
vaarikaid
2-3 väikest Daim šokolaadi
(maitse järgi) suhkrut
vanillisuhkrut

kohupiima, suhkru, koore mikserdasin. lisasin vanillisuhkru. katsin biskviidi, laotasin peale sügavkülmutatud vaarikad (korjasin ja külmutasin igaks juhuks juba varem :p) ning hakitud Daimi. peale biskviit jälle :)martsipanikatte jaoks rullisin ja lõikasin martsipani kuni soovitud tulemus oli käes :) biskviidi ja martsipani vahele läks toorjuustuga kreem, nagu siingi.

ingli juuste tegemiseks kasutasin küüslaugupressi ning silmade jaoks šokolaadi-kaunistus-tükke (ei tea kuidas on vermicelles eestikeelne nimi :( tõlge pakil on tuhmunud )
pildid on tehtud kiiruga keset ööd ja torditükkidest-boolist järgmisel päeval -sellest mis järgi jäid :)

4 kommentaari:

Pille ütles ...

Väga vahva tort!! Ja õnne väikesele Ulale!

KARDEMON ütles ...

:) aitäh!!!

Tullia ütles ...

Tõeliselt armas tordike!

Tullia ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.