24. juuli 2008

jäätisetort


jalutamine on kasulik tegevus. seda teavad vast kõik. minule on jalutamine veel ekstra kasulik, sest jalutamispartner on väga informativne :) (tervitused Evale!!! ;)näiteks ühel jalutamistuuril mainis ta jäätisetorti, mida oli teinud. idee tegemiseks sai ta Kokkama blogist. kuna H-l oli sünnipäev kohe ukse ees, siis haarasin mõttest kinni ja tegin samuti. viimane poest ostetud jäätis oli vaja ju ära kasutada :p


päris selline tort mul ei tulnud, sest tegema hakkamise hetkel polnud enam mahti poodi minna.. käiku läksid asjad, mis kapis oma järge ootasid... õnneks oli alles soolapähkleid :) see tundus kõige põnevama osana :pvaja läks:

~3/4 pakki vaniljejäätist
3-4 küpsist
1 väike Daimi šokolaad
veerand mõrudat šokolaaditahvlit
1 spl toiduõli


tegin väikese-väikese lahtikäiv koogivormi sisse, mille katsin seestpoolt toidukilega.


võtsin jäätise sügavkülmast tavalisse pehmenema.

purustasin küpsised, hakkisin pähklid väiksemaks, samuti hakkisin ka Daimi.


sulatasin vesivannis mõruda šokolaadi ja lisasin juurde õli. pintseldasin seguga seestpoolt vormi (jälgides Kokkamise blogist nõuannet, et väga paksu kihti ei teeks... kuigi minu koht jäi selline õhemat sorti .. oleks paksemat soovinud vast isegi...samas ni jäi selline tore serv koogile) ja asetasin külmkappi tahenema.


jäätisesse segasin kõik ettevalmistatud tükid (tundus lihtsam kui kihte teha... jäätist ponud ju ka teab mis palju) ning siis panin vormi. pealt kaunistasin järelejäänud sulašokolaadiga. ootamatu oli see, et nii kui tilk jäätisele langes, see ka tahenes :) seega tegin enne lusika tagumise otsaga sisse vaod ning siis täitsin need šokolaadiga.mulle maitses väga!!! sünnipäevalapsele meeldis ka... just see pähklite osa :) sellise maiustuse tarbeks tasub isegi poest jäätist osta:)

2 kommentaari:

Ragne ütles ...

Sul tuli nii ilus tort välja!

KARDEMON ütles ...

tänud :)