17. juuli 2008

jäätisemasina sisseõnnistamine

eile oli õnnelik päev!!!

sain kätte oma sünnipäevakingituse - jäätisemasina!!! pilt siin. (Kenwood IM6000)

kasti avasin õhtul 21-paiku... sellegi poolest otsustasime kohe proovida kas ikka saab sellega jäätist. H väntas rattaga poodi rõõska koort ja sidrunit tooma, mina puhastasin ära maasikad.

valmistasime maasikajäätise ja banaanijäätise. mõlemad retseptid kaasas olnud (eestikeelsest) juhendist.

maasikajäätis

vaja läks:
300g maasikaid
75 g suhkrut
100 ml rõõska koort (35%)
pool sidruni mahla

maasikad püreestada, lisada ülejäänud koostisosad ning külmutada. kuskil 25 minutit läks ja valmis sai! maitsev ja ilus. pehme ja suussulav (nagu jäätisel ikka kombeks :p).

banaanijäätis

vaja läks:
1 banaan
175 ml piima
75 ml rõõska koort (35%)
50 g suhkrut

banaan suruda ühlaseks massiks (kasutasin TW pudrunuia). segada sisse piim, koor, suhkur. külmutada.

välja võtmise ja jälgimisega tegeles H. ja kui maitsta andis, oli mõnus üllatus. maasikajäätise võtsin ise vist natuke liigavara välja. oli selline mõnus pehme. aga banaanijäätis oli kohe päris jäätise moodi.

maasikajäätist tehes peaegu lõhkusin masina ära ka - tahtsin kasutada funktsiooni "korraks seiskamine". soov oli teada saada, kas mass ikka külmeneb. näpu panin segusse, oli külmem küll. limpsisin sõrme puhtaks ja tahtsin masinat uusti käima panna. see hakkas tegema imelikku plõks-plõks häält. süda hakkas kiiremini käima ja külm higi oleks kohe tekkima hakanud. õnneks silm ikka seletas ning nägin, et segamise....tiivik?.. oli üles kerkinud ja jäi keereldes kaane süvenditesse kinni. jäätis oli põhjast külmunud ning seetõttu kaane avamise hetkel see tiivik tõusis ülespoole ja alla enam ei mahtunud... ÕNNEKS sain selle tagasi ning külmutamine võis jätkuda. uusi tarvikuid ei pidanud ka ostma minema. ei tea kas neid müüaksegi eraldi.. loodan et niipea ei pea otsima hakkama ka :)


sügavkülmas on veel poolik pakk poest ostetud vanillijäätist. praegu seda ei tahaks. isegi kui sinna päris palju kardemoni peale raputada.... samas, ma just lõpetasin banaanijäätisega.. vbolla on suu lihtsalt liiga magus veel üheks jäätiseportsuks.

nüüd tuleb selgeks mõelda kui tihti ma tohiks endale jäätist lubada.... see on kõige keerulisem osa jäätisevalmistamise juures....

Kommentaare ei ole: