5. juuni 2008

vahukoorejäätis

olin kuulnud jutte kuidas keegi lapsepõlves kodus jäätis on teinud... koguaeg olen tahtnud ka ISE jäätist teha. käisin isegi jäätisemasinaid poes piilumas. õnneks seda raha kohe polnud ja jäigi ostmata. hiljuti sain teada, et ei peagi jäätise tegemiseks masinat omama. oh rõõmu :)


need jäätised on mu vist neljandast katsetamisekorrast.

kuna Nami-Namist Nigella granaatõunajäätis tuli enim jäätise moodi.. selline "päris jäätis", siis tegin mõned korrad veel sama süsteemiga.

pildil on mandariinijäätis šokolaadiga ja marjajäätis.

kasutasin granaatõuna-mahla asemel aga Kadarbiku mandariinimahla ning Põltsamaa Pai vaarika-mustasõstra smuutit.


mandariinijäätis:
2 dl mahla
1 sidruni mahl (ilma jäi liiga läila)
130 g tuhksuhrut
2 dl 35 % koort
šokolaad

retseptis on ette nähtud 2dl mahla kohta 4 dl koort.. ma läksin aga ümber arvutades metsa ning läks ikkagi topeltkogus mahla (nagu siin kirjas)... maitse ega struktuur kannatada ei saanud.

segasin mahlad (sh sidruni oma, lisasin ka viljaliha, mis pressi külge jäi), suhkru, koore ning mikserdasin nii tihedaks kui see vedel mass võimaldas. riivisin juurde šokolaadi ja segasin. valasin kaanega karpi ning asetasin sügavkülma. segada polnud vaja.


vaarika-mustasõstrajäätis:
2 dl mahla
130 g suhkrut
2 dl 35% koort

segasin kõik omavahel, mikserdasin tihkemaks ning valasin karpi. asetasin sügavkülma, samuti ei seganud. tuli selline magusam jäätis.. aga neid koos süüa oli täitsa paras.


pst! värvid ei tulnud mahladest sellised äratuntavad... lisasin natuke toiduvärvi... värskelt pressitud mahlast pidavat ka õige värv tulema!


proovisin teha ka Vietnami kohvijäätist. aga selle jaoks on ikka masinat vaja nagu retseptis ka kirjas.... käisin küll aegajalt segamas aga jäi VÄGA imelik (äkki polekski tohtinud segada???) siis sulatasin selle tavalises külmas üles, lisasin natuke piima, kuumutasin ning lisasin želatiini ja tegin hoopis tarretise. peal kahvliga purustatud suhkruga maasikad. tarretisena polnud imelik. mõnus hoopis :)