1. juuni 2008

onu hendriku muffinid
onu hendrik on minu vend siis :)
talle meeldivad väga loomad... ja ühel ilusal päeval oligi võimalus jälle loomaaeda minna. pärast seda olid kõhud natuke heledad. hendrik tahtis pannkooke... aga need las jäävad meie Mamma pärusmaaks! tegime hoopis muffineid. mina lisasin aineid, hendrik muudkui miksedas ja siis muudkui kaunistas:) väga head said valmis! (mina oleksin šokolaadiga koonerdanud... niiet hea, et minu teha see kaunistamine polnud)

9 muffini jaoks läks vaja:
1 muna (retseptis on 2 muna aga külmikus oli ainult 1)
1 dl suhkrut
100 g sulatatud võid
2 dl nisujahu
1 tl küpsetuspulbrit
1 tl vanillisuhkrut


1 dl hapukoort

kaunistamiseks šokolaaditükke (Mesikäpp) ja värvilisi söödavaid pärleid.

muna(d) ja suhkur mikseriga vahustada. seejärel lisada jahtunud sulavõi (meil ei jõudnud või päris ära sulada...) ning küpsetuspulbriga segatud jahu. sisse võib segada ka hapukoort.


taigen tuleb tõsta supilusika abil muffinivormidesse (kolmveerand vormist täidetud) ning kaunistada - aseta muffinite sisse šokolaaditükke (kui puudu jääb, tükelda kapis olevat šokolaadi lisaks ;). vala värvilised kuulikesed teetassi ning siis tõsta teelusikaga neid igale muffinile. mõne teelusikatäie võib endale ka suhu panna....

siis 220-kraadisesse ahju umbes 12 minutiks.


retsept võetud nami-namist, kus see algselt oli naadimuffinite jaoks.


naadimuffineid tegin kunagi
varem.
siis täitsin vormi ääreni!
peale kerkis tore tornike :)
<<<<<< href="http://bp2.blogger.com/_taQkE0tbTVc/SEKy2O82YSI/AAAAAAAAAA8/fh6TrX8V5BE/s1600-h/uued+019.jpg"> >>>>>>Kommentaare ei ole: