1. juuni 2008

maasika-rabarberi kook

olime maal vanaemal külas... küll siis minu emal ja lapse vanaemal :) seal meeldib ikka süüa... kuna grillihooaeg on alguse saanud, siis liha sai küpsetatud... midagi magusat näksida oli samuti soov...


rabarberikook järelikult! selgus aga tõsiasi, et rabarberipõõsas oli eriti kehva... mõned jämedamad saime ainult. lisaks ostsime maasikaid. hakkima asudes selgus, et maasikad on massiga üle... ja saigi rabarberihooajal hoopis maasika-rabarberi kook











vaja läks:

põhi

150-200g margariini

3-4 kuhjaga spl suhkurt

jahu

1 tl küpsetuspulbrit

(1 dl hapukoort)






täidis

tükeldatud rababer (nii palju kui parasjagu oli)

300 g maasikaid

500 g hapukoort

1 muna

1 spl suhkurt







põhja valmistamiseks tuleb lõigata margariin tükkideks ning peale tõsta suhkur, jahu küpsetuspulbriga. ja siis need kõik omavahel "ära näppida." jahu panna siis niipalju, et taigen muutuks muredaks - margariinitükke enam sees poleks näha..ühtlane puru. siis tuleks lisada hapukoor ning taigen läbi sõtkuda.



hapukoor pole aga kohustuslik (hapukoore asemel võib lisada ka 1-2 spl vett). kui vedelaid lisandeid mitte panna, tuleb eriti mure põhi:) aga sel juhul tuleks pannile asetamise järel seda natuke patsutada - et panni põhja poleks näha ega täidis pannile voolaks.


taigna asetasin täidise valmistamise ajaks külmkappi.

taigen tuleb siis hiljem jaotada küpsetuspannile. mulle meeldib kui ääred on natuke "üles keeratud".





täidise valmistamiseks hakkisin rabarberid (ei koorinud) ning viilutasin maasikad. asetasin need taignale.


hapukoore segasin munaga ning lisasin suhkru (see pole aga samuti kohustuslik.. oleneb kuidas meeldib :)... need tuleb siis omavahel ära segada ning koogile peale valada. siis võib natuke kooki kallutada, et kate ühtlane oleks.





ja siis ahju... kuskil 200-kraadises ajus nii kaua kuni ääred on pruunikad.

Kommentaare ei ole: